• AUTOBUSY

Rodzice dzieci Punktu przedszkolnego w Nowej Wsi:

aktualne godziny przewozu dzieci 01.09.2020r.:

Kleszczewo 7:45

Templewo 7:50

Odwóz dzieci ok. godz. 9:00

Rodzice dzieci Przedszkola Gminnego w Bledzewie:

Rozkład jazdy autobusów w d.niu 01.09.2020r.

Popowo 8:10

Stary Dworek 8:40

Zemsko 8.50

Sokola Dąbrowa 8:45

Parcela 8:10

Chycina 8:20

Goruńsko 8:30

Odwóz dzieci ok. godz. 11.00

• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Drodzy Rodzice.

Zwracam się do Państwa z prośbą o pozostawienie dzieci w domu w początkowym okresie września, oczywiście wtedy, gdy ktoś ma taką możliwość. Dziękuję za wyrozumiałość.

1września 2020 r.- do placówek wchodzi tylko rodzic(jeden) z dzieckiem nowo przyjętym, pozostali rodzice(jeden) doprowadzają dziecko do drzwi placówki.

2 września 2020 r. odbędą się zebrania w przedszkolach, z zachowaniem reżimu sanitarnego. Proszę o wzięcie maseczki, rękawiczek i długopisów w miarę możliwości:

Nowa Wieś- godzina 14:30- jeżeli pogoda pozwoli zebranie odbędzie się na świeżym powietrzu,

Osiecko- godzina 15:15-jeżeli pogoda pozwoli zebranie odbędzie się na świeżym powietrzu,

Bledzew- godzina 16:30.

• RODZICE DZIECI 5-LETNICH

Zgodnie z arkuszem organizacyjnym Przedszkola Gminnego w Bledzewie na rok szkolny 2020/2021 i decyzją Organu Prowadzącego dzieci 5-letnie zostają w przedszkolu w Bledzewie.

• 30cze
          • ŻYCZENIA NA WAKACJE

Rok szkolny minął  niezwykle szybko i bardzo nietypowo. Nasze przedszkolaki bogatsze w nowe doświadczenia z ciekawością będą odkrywać świat podczas letnich, wakacyjnych zabaw.  Życzę, by  wakacje były czasem zasłużonego i bezpiecznego wypoczynku. Pragnę pogratulować dzieciom sukcesów i serdecznie podziękować  Rodzicom za zaangażowanie i serce włożone we współpracę z przedszkolem .

• 22cze
          • UPOMINKI

W imieniu przewodniczącej Rady Rodziców Pani Moniki Kuczery zapraszm  rodziców dzieci gr. Zajączki i Biedronki po odbiór upominków w godzinach od 10:00 do 13:00

• 01cze

Dzień dobry Kochani !

Dzisiaj jest Wasz dzień- Dzień Dziecka !!!

Chciałabym Wam życzyć :

-wymarzonych prezentów,

- samych pięknych i beztroskich dni wśród najbliższych,

- miłości i ciepła,

- spełnienia wszystkich dużych i małych marzeń,

- jak najmniej zmartwień i abyście odnosili same sukcesy :)

• REKRUTACJA

Rodzice.

Pragnę poinformować, że wszystkie dzieci, ktorych rodzice złożyli wniosek zapisu do przedszkola na rok szkolny 2020/2021, zostały przyjęte :).

• ŻYCZENIA

Drogie Dzieci, Szanowni Rodzice

Z okazji zbliżających się świąt Wielkiejnocy życzę zdrowia i bezpieczeństwa. Niech ten czas będzie pełen ciepłych gestów, miłych rozmów zarówno w zaciszu domowym, jak i podczas wirtualnych spotkań.

• PRACA ZDALNA

Drodzy Rodzice

Nauczycielki naszego przedszkola już rozpoczęły przekazywanie wiadomości do Was kontaktując się przez:

messengera- wychowawczyni gr. Biedronki i gr. Tygryski,

FB- wychowawczyni gr.Zajączki

stronę internetową przedszkola i maila- wychowawczyni gr. Słoneczka.

Ja jestem do dyspozycji @ przedszkola- dla przypomnienia:

przedszkolebledzew@wp.pl

Życzę dużo zdrowia i pozdrawiam naszych przedszkolaków i rodziców.

Elżbieta Andruszków

• WSPÓLNY POBYT W DOMU

Rodzicu

Wykorzystaj czas, w którym dziecko nie chodzi do przedszkola, na większe usamodzielnienie swojego dziecka – oczekuj od niego większej pomocy przy codziennych czynnościach w domu np. podczas przygotowywania posiłków, sprzątania, czy nawet podczas wykonywania w swoim tempie czynności związanych z ubieraniem się, przygotowaniem do snu, w których bardzo często, z powodu pośpiechu, dzieci są wyręczane. Wykorzystaj pobyt dziecka w domu na rozmowy z nim na różnorodne tematy. W ten sposób będziesz wzbogacał słownictwo swojego dziecka. Znajdź czas na czytanie dzieciom i z dziećmi. Korzystaj z edukacyjnych programów telewizyjnych, zaproponuj dziecku gry planszowe czy zabawy i gry zręcznościowe.

Korzystaj z porad i propozycji nauczyciela. Nie unikaj kontaktu z nim. Pytaj o wszystko i dziel się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi dziecka. W sytuacji zawieszenia pracy przedszkoli
            i szkół, to na Tobie i nauczycielu spoczywa odpowiedzialność za edukowanie dziecka i stwarzanie mu warunków do wszechstronnego rozwoju.

Dziecko w domu powinno, tak jak w przedszkolu, bawić się samodzielnie swoimi zabawkami, konstruować, układać, sprzątać, czuć się bezpieczne i swobodne w swej aktywności. Powinno także ruszać się i wykonywać wiele prostych ćwiczeń gimnastycznych.

• ZDALNE NAUCZANIE

Rodzice

-Ministr Edukacji Narodowej wydał nowe regulacje prawne dotyczące kształcenia na odległość do 10 kwietnia 2020r., które dotyczą również przedszkola.

-Zawieszenie prowadzenia działalności dydaktycznej, wychowwczej i opiekuńczej nie oznacza zawieszenia przez przedszkole wszystkich form działalności. Ministestwo Edukacji Narodowej zaleca, aby w tym okresie nauczyciele wspirali rodzców w organizowaniu czasu z dzieckiem w domu, w nauce poprzez zabawę, kontaktowali się z rodzicami przy wykorzystaniu np. strony internetowej przedszkola, mailingu do rodziców. Będziemy to robić.

- Źródło: https//www.gov.pl/web/edukacja/kształcenie-na-odległość-nowe-regulacje-prawne

• ZAMKNIĘCIE PLACÓWKI

Rząd podjął decyzję o zawieszeniu na dwa tygodnie zajęć we wszystkich placówkach oświatowych i uczelniach w Polsce od 12 marca 2020r. do 25 marca 2020 r. włącznie. W dniach 12-13.03.20 r. proszę o przyprowadzenie dzieci, których rodzice nie mogą zapewnić opieki.