Uprzejmie zawiadamiam, iż od dzisiaj rusza zbiórka dla Uchodźców z Ukrainy. Wszystkie rzeczy można przynosić do naszego Przedszkola Gminnego w Bledzewie oraz Oddziału Zamiejscowego w Osiecku.

Potrzebne są koce, śpiwory, kołdry, pościel, ręczniki, środki higieniczne, środki czystości, żywność długoterminowa, napoje w małych butelkach, pieluchy, mokre chusteczki, środki opatrunkowe, nowa odzież,  nowe pluszaki i zabawki.

Liczę, że nasza, mała przedszkolna rodzinka także przyłączy się do akcji. Wszystkim ofiarodawcom z góry serdecznie dziękuję.

W związku z NARASTAJĄCĄ SYTUACJĄ CHOROBOWĄ i w trosce o zdrowie WSZYSTKICH dzieci uczęszczających do naszego przedszkola przypominam, że:

OBOWIĄZKIEM rodziców jest przyprowadzanie do przedszkola dzieci TYLKO ZDROWYCH.

Serdecznie proszę wszystkich rodziców o szczególne zwracanie uwagi na stan fizyczny dzieci!!! Pamiętajmy, że być zdrowym to priorytet.

Nie przyprowadzamy dzieci, które mają katar, kaszel, gorączkę i są przeziębione lub chore. W takiej sytuacji będę dzwonić po odbiór dziecka przez rodzica.

• Dowozy

Drodzy Rodzice, uprzejmie informuję, iż od poniedziałku, tj. 31 stycznia 2022r. dowozy naszych przedszkolaków z poszczególnych miejscowości są nastepujące:

• Chycina 7.25,
            • Goruńsko 7.30,
            • Goruńsko - Parcela 7.33,
            • Sokola Dąbrowa 7.40,
            • Popowo 1 - 7.20,
            • Popowo 2 - 7.22,
            • Stary Dworek 7.37,
            • Zemsko 7.40

Przypominamy, że w trosce o wszystkie dzieci i zgodnie z obowiązującymi przepisami do przedszkola mogą uczęszczać TYLKO ZDROWE DZIECI !!!

Obowiązuje zakaz przyprowadzania dzieci chorych, bądź z objawami choroby: kaszel, katar, ból brzucha itp.

W takich sytuacjach, nauczycielka ma prawo odmówić przyjęcia dziecka do grupy. W przypadku, kiedy dziecko przebywa w przedszkolu i skarży się na złe samopoczucie, ma temperaturę i wykazuje objawy choroby, dziecko jest odizolowane, a nauczycielka informuje o tym telefonicznie rodziców, którzy są zobowiązani niezwłocznie przybyć do przedszkola.

Poniżej dołączam pismo od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Międzyrzeczu.

Proszę wszystkich rodziców o zapoznanie się z informacjami i ich przestrzeganie.

POWIATOWA STACJA SANITARNO–EPIDEMIOLOGICZNA W MIĘDZYRZECZU

66-300 Międzyrzecz, Osiedle Centrum 16

tel. 95 741-22-27, 741-22-28, fax 95 741-27-87

www.edu.wsse.gorzow.pl/miedzyrzecz

e-mail: pssemiedzyrzecz@wsse.gorzow.pl

NIP: 596-10-51-461

PAŃSTWOWY POWIATOWY INSPEKTOR SANITARNY W MIĘDZYRZECZU

Międzyrzecz, dnia 07 grudnia 2021 r.

NS.HDM.430.128.2021

Dyrektorzy placówek oświatowo-wychowawczych - powiat międzyrzecki

w związku z krytyczną sytuacją epidemiologiczną na terenie powiatu międzyrzeckiego oraz powstaniem wielu ognisk zakażeń w placówkach oświatowo-wychowawczych Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Międzyrzeczu nakazuje bezwzględne stosowanie się do wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego, które zostały opracowane dla każdego rodzaju placówek.

W obecnej sytuacji epidemiologicznej priorytetem jest maksymalna izolacja pomiędzy grupami przedszkolnymi/szkolnymi, zapewnienie stałych sal zajęć dla jednej grupy, stałych wychowawców i opiekunów oraz rezygnacja z zajęć dla grup łączonych.

Pomieszczenia i wyposażenie placówek oświatowo-wychowawczych powinny podlegać stałej dezynfekcji ze szczególnym uwzględnieniem powierzchni dotykowych - poręczy, klamek i powierzchni płaskich, w tym blatów w salach i w pomieszczeniach spożywania posiłków, klawiatury, włączników oraz pomieszczeń sanitarno-higienicznych.

Niezbędne jest intensywne wietrzenie pomieszczeń szkolnych. Należy monitorować codzienne wietrzenie sal i korytarzy, ze szczególnym uwzględnieniem zapewnienia bezpieczeństwa uczniom w czasie, gdy okna są otwarte.

Bezwzględnie wszystkie osoby postronne, w tym rodzice dzieci, wchodzące na teren placówki zobowiązane są do noszenia maseczek.

W placówkach należy bezwzględnie przestrzegać noszenia maseczek (w przypadku obsługi i personelu szkoły a także uczniów szkół ponadpodstawowych). Taki obowiązek należy rozważyć również w przypadku szkół podstawowych.

Należy przestrzegać higieny osobistej ze szczególnym uwzględnieniem higieny rąk, która powinna być pierwszą czynnością po przybyciu do placówki.

Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej. W przypadku zaobserwowania u ucznia objawów mogących wskazywać na infekcję dróg oddechowych, należy odizolować ucznia w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu, zapewniając min. 2 m odległości od innych osób, i niezwłocznie powiadomić rodziców/opiekunów o konieczności pilnego odebrania ucznia ze szkoły. Powyższe zalecenia dotyczą również personelu szkoły, który podejmując pracę nie powinien wykazywać żadnych objawów infekcji lub choroby zakaźnej.

Z up. Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Międzyrzeczu

Kierownik Oddziału Nadzoru Sanitarnego Aleksandra Gomuła

• Podziękowania dla sponsorów

Z okazji Mikołajek serdecznie dziękujemy wszystkim naszym Drogim Darczyńcom za okazane serce, życzliwość i hojność. Państwa postawa, chęć bezinteresownej pomocy, dobroć i sympatia do dzieci budzą nasz ogromny szacunek i wdzięczność.

Z całego serca DZIĘKUJEMY!!!

Uprzejmie informuję, iż od dnia 6 grudnia 2021r. nie będzie obiadów dostarczanych przez firmę "Zielony Cypel". Przedszkolaki będą jadły swoje śniadanka przygotowane przez rodziców.